קינוחים

קינוחים

עולם הקונדיטוריה הפך את כל נושא הקינוחים באירועים לעשיר מאוד, ולעיתים ממש הפך את הקינוח לאטרקציה בפני עצמה הקינוח אינו עוד רק המנה האחרונה בתפריט כי אם אמירה על ההשקעה באירוע ועל פינוק האורחים במחשבה ובמעשה. הקינוחים אף מהווים בחלק מן המקרים כחלק משלים לתפאורה, כאשר שולחן קינוחים ססגוני ומרהיב ממתין לאורחים ומוצג לראווה.

נהוג לחשוב כי באירועים בהם מקפידים על כשרות אין מקום של ממש לקינוח. לאחר שנים בהם התרגלו האורחים שגם בעשירה שבסעודות מוגש לשולחן אבטיח כמנה אחרונה או במקרים מושקעים יותר ג'לי, קמו קונדיטורים ושוקולטיירים שקראו תיגר על הגישה ויצרו עולם שלם של קינוחים יפי מראה ומעוררי תיאבון, והחשוב מכל טעימים וערבים לחיך, וזאת למרות היותם כשרים לחלוטין ותחת הקטגוריה פרווה, המאפשרת את הגשתם אחרי ארוחה בשרית.

חומרי גלם איכותיים הם הבסיס לעבודה במטבח בכלל ובתחום הקינוחים בפרט. דיוק הן בעבודה והן בכמויות הנדרשות לכל מנה, יחס מדויק בין המרכיבים ותשומת לב לפרטים, כל אלה אינם עניין של מה בכך. על מנת להקים שולחן אירועים מרשים יש צורך בשף-קונדיטור המוכשר גם בתחום הקונדיטוריה אך לא פחות חשוב מכך בעל ניסיון בהגשת כמויות גדולות של קינוחים בו זמנית ובעיצוב ופרזנטציה, החשובים כמעט כמו טעמם של המגדנות היוצאות תחת ידו.

אולמות אירועים ומסעדות המכבדים את עצמם מחזיקים בשף ייעודי לתחום הקינוחים, מתוך ההבנה כי מדובר באומנות ובמקצוע בפני עצמו ולא כל דבר מתוק ראוי להיקרא קינוח. בכל הנוגע לאופן ההגשה יש מקום לבחירה. בר קינוחים מרהיב העומד על תילו מתחילת האירוע הוא אפשרות אחת ומתאים לסוגים מסויימים של קינוחים, עוגות, מרנגים וכדומה, אשר ישמרו על מצב הצבירה שלהם גם בטמפרטורת החדר. קינוחים קרים כדאי להגיש במנות אישיות לשולחן בין אם בהגשה אישית ובין אם בהגשת מגשים מרכזיים עתירי כל טוב למרכז השולחן. קינוחים חמים כגון ופל בלגי, פנקייק, עוגת שוקולד חמה ואחרים מומלץ להגיש מיד עם העשייה. גם כאן ניתן לבחור אם להגיש לשולחן או לפתוח דוכני מזון המאפשרים לאורחים לגשת ולהתפנק במטעמים ישירות מהמחבת לצלחת.